فستیوال بین المللی فیلم کوتاه "کلرمون" - فرانسه

جشنواره ی فیلم کوتاه بین‌المللی کلرمون-فران یکی از بزرگترین و معتبرترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در جهان است. این جشنواره در سالنامه‌اش به ۴۶ دوره می‌رسد و از سال ۱۹۷۹ میلادی، محل معرفی آثار جدید سینمای بین‌المللی بوده است.

این جشنواره هر ساله طی ۸ روز در ماه فوریه در شهر کلرمون-فران فرانسه برگزار می‌شود و بیش از ۳۰۰۰ فیلم کوتاه از ده‌ها کشور جهان در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی نمایش داده می‌شوند. کلرمون-فران به عنوان کاشف صداهای کارگردانی تازه‌وارد و بازتاب دهنده آغاز فعالیت حرفه‌ای در حوزه فیلم کوتاه معروف است. آثاری که در این جشنواره انتخاب می‌شوند، اغلب موفق به حضور در دیگر جشنواره‌ها و جوایز معتبر می‌شوند.

این جشنواره سه بخش اصلی رقابتی دارد: بخش مسابقه بین‌الملل برای فیلم‌های خارجی زیر ۴۰ دقیقه، بخش مسابقه ملی برای فیلم‌های فرانسوی زیر ۵۹ دقیقه و بخش آزمایشگاهی برای آثار تجربی. همچنین بخش پاپ-آپ نیز فیلم‌هایی از اینترنت را به نمایش می‌گذارد. انتخاب آثار برعهده کمیته‌های برنامه‌ریزی و نمایش حرفه‌ای است.

برندگان جوایز نقدی دریافت می‌کنند و فرصت‌های بیشتری برای توزیع بین‌المللی از طریق شبکه‌های همکاری جشنواره پیدا می‌کنند. کلرمون-فران همچنین فروم‌های صنعتی و بازارهای ارتباطی مختلفی را سازماندهی می‌کند تا پیوند میان فیلمسازان و حرفه‌ای‌ها ایجاد شود.

با توجه به این که این جشنواره از جشنواره‌های سطح A+ به‌شمار می‌رود، کلرمون-فران یک محیط اولیه مناسب برای معرفی آثار کوتاه، و راه‌انداز شدن فرایند جذب جوایز محسوب می‌شود. شرکت فیلم‌های فالچ با حمایت از درخواست‌های بین‌المللی و نمایندگی از آثار انتخاب‌شده، می‌تواند به بهره‌مندی آن‌ها از فرصت‌های بیشتر جشنواره‌ای و توزیع بین‌المللی کمک کند. هنرمندان مستقل تشویق می‌شوند برای ارسال آثار خود و پیگیری خدمات نمایندگی شرکت ما، وبسایت falchfilms.com را بازدید کنند.

Hi